Školení Etické 
hackování

Tento trénink Vás provede cestou, 

kterou se vydávají moderní útočníci při napadání svých cílů.

Jaké testy nabízíme

Konkrétní rizika,
kterých se společnost bojí
pc

Naučíme vás

Workshop začíná důsledným zasvěcením do disciplíny „Recon" (z anglického reconnaissance), tedy mapování digitálního otisku svého cíle. To obnáší mapování rozsahu přidělených IP adres, mapování domén a subdomén, získání emailových adres a jmen zaměstnanců.

Techniky scanování portů

Poté seznámíme účastníky školení s různými technikami scanování portů (s nástroji jako nmap a masscan), identifikace služeb a OS.

Plánování útoku

V dalším kroku použijeme tyto nashromážděné informace k plánování útoku. Budeme používat jak samostatné exploity, tak metasploit framework, nástroj, který je hojně používaný hackery po celém světě.

Získání přístupu

Po získání přístupu do napadeného systému se budeme věnovat eskalaci privilegií, tedy jak získat přístup k oprávnění root / administrátor. Ve chvíli, kdy je systém plně pod naši kontrolou, věnujeme čas studiu technik pro získání persistence – to znamená získání přístupu k PC i v budoucnosti.

 

mobile

Vše si sami vyzkoušíte

Součástí workshopu je také ukázka útoku na aplikace Adobe Reader, Internet Explorer a MS Word, tyto jsou totiž často cílem útoků při phishingových kampaních a sociálním inženýrství.

Workshop obsahuje dále sekci WiFi a demonstrace nástrojů jako pineapple WiFi a BashBunny.

Školení od nás je na 95 % handson, účastnící si jsou schopni naprostou většinu demonstrovaných technik vyzkoušet na vlastní kůži v námi vytvořeném prostředí.

 

wifi

Pro začátečníky i mírně pokročilé

Tento trénink je vhodný jak pro začínající nebo mírně pokročilé penetrační testery, ale i pro správce sítě a systémové administrátory, kteří budou díky nově nabitým znalostem schopni bránit Vaši IT infrastrukturu o poznání lépe.

 

mám zájem o školení
PENETRAČNÍ TESTY

Pokud jste provozovateli webových aplikací, zvažte prověření jejich zabezpečení a odolnost vůči útokům hackerů a dalším možným hrozbám.

CEO Captes s.r.o., Jan Kopecký